Субота, 27.04.2024, 03:37
Сайт «Інтелект Forever!»
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Історія | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Педагогічна преса

Календар України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Шкільний світ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 chudik_id-t

Клуб спортивного туризму

З 1988 по 1998 функціонували гуртки: «Юні туристи», «Пішохідний туризм», «Лижний туризм», «Водний туризм, веслувальний слалом та рафтинг», «Спортивно-туристське багатоборство», «Спортивне орієнтування», «Моделювання та конструювання туристського спорядження», «Молодші інструктори туризму», «Школа виживання». Всі програми - авторські.

Чемпіони СРСР з водного туризму (1991), дев'ятикратні чемпіони України з водного туризму, чемпіони і призери України з лижного і пішохідного туризму (категорія «Спортивні походи»). Шестикратні призери першості України з техніки водного туризму, трикратні чемпіони Кіровоградської області серед дорослих команд з водного, гірського і пішохідного туризму - в очних змаганнях... (категорія «Спортивно-туристське багатоборство) і «Гребний слалом»). Переможці багатьох різноманітних Всеукраїнських конкурсів саморобного туристського спорядження, фотоматеріалів, самодіяльності (категорія «Конкурсна програма).

Про результати роботи цих гуртків красномовно свідчать перші рядки у газетах, про них розповідають і грамоти, дипломи, кубки, фотознімки, які дають уявлення про краєвиди, що оточували гуртківців на «базі» в ОЦДЮТ. Результатами можна назвати і зміцніле здоров'я підлітків, їх піднесений, бадьорий настрій. Результат - і палке бажання юнаків і дівчат йти за своїм викладачем, наставником і другом, за мрією в далеку дорогу, долаючи при цьому не лише перешкоди рельєфу, але й вади власного харак­теру, відшліфовуючи в собі справжню людину.

А почалося все тоді, коли після закінчення з відзнакою Львівського дер­жавного інституту фізичної культури (тренерського факультету) у 1988 році Валерій Кизименко повернувся до Кіровограда (він вихованець шахового гуртка Палацу піонерів з 1980 року, керівник шахових гуртків у 1983-1984).

Юнак любив усе, що пов'язане зі спортом, подоланням труднощів. І хоча захоплювався великим тенісом, баскетболом, шахами (кандидат у май­стри спорту), на пропозицію директора обласного Палацу піонерів і школярів

Людмили Володимирівни Листопадової - взятися за туристські гуртки - пого­дився і розпочав. з нуля.

Наприкінці 80-х можна було багато що міняти (таке було веління часу). До того ж, у випускника з червоним дипломом медико-біологічного, тренерсько-спортивного вузу було багато задумів, планів. Керівник в студентські роки любив ходити у походи і постійно тренувався, тому добре знав, чого вимагає від учасників таке суворе випробування. Тому паралельно з роботою вів пошук такої програми навчання, яка б зацікавила дітей, допомогла їм у становленні і загартуванні. Тобто, програма, яка б відповідала певному рівню. Ну і серед головних задач було підготувати власну базу гуртків.

Майже все туристське спорядження, яке випускалося в колишньому Радянському Союзі, було занадто дорогим, незручним, важким. Тим і пояснюється той факт, що кожен, хто хотів йти в похід, особливо водний чи лиж­ний, повинен сам виготовити міцне і зручне спорядження. Саме цим і займа­лися юні ентузіасти на чолі зі своїм керівником. Їм, як вони дуже поща­стило з директором закладу. Бо Листопадова йшла назустріч у всьому: у пошуці і відшліфуванні нових програм, у придбанні необхідних матеріалів. Відпускала, тамуючи в душі тривогу, у далекі експедиції.

Безпека кожного походу - це не тільки надійність і порядність його учасників (важливість цього безперечна), але й надійність та зручність спо­рядження. А воно повинне бути універсальним - і для походів новачків, і для походів четвертої-п'ятої категорій складності. Туристи ДЮЦу могли похвали­тися матеріально-технічною базою найвищого гатунку.

Підготувати цю базу було нелегко: до пізднього вечора майже щодня, вони шили, клеїли, паяли. Незважаючи на час, працювали над виготовленням наметів, рюкзаків, спальників, рятувальних жилетів, щитків, вітрозахисних та водостійких костюмів, робили байдарки, катамарани, різноманітні блоки, лижі.

Робота не була марною. І база надійна, і колектив, кожен член якого навчився перемагати втому, роздратування, точніше - перемагати себе.

І в цьому молодий спеціаліст пішов по шляху максимальної віддачі. Перші категорійні походи почали свій, якщо можна так сказати професійний відбір. Далеко від дому, втомлені, цілеспрямовані туристи проходили школу витривалості, мужності, братерства, міцності. Тут вони всі мов на долоні. Мокнуть під дощем чи їдять кашу, ночують у зимовому наметі чи піднімаються в гору, несуть важкі катамарани чи ведуть боротьбу зі стрімкою течією... Дитяча аудиторія по-своєму жорстока. І коли хтось із учасників, ховаючись, їсть печиво, натягає ковдру більше на себе за рахунок іншого, ухиляється від важкої роботи - він не затримується. З мовчазної згоди усіх він покидає колектив. Ті, хто вже не перший рік ходить у походи, як правило, люди надійні.

Так не підводили друзів Олег Найден, Ганна Лянних, Сергій Григор'єв, Ольга Катеринич, Павло Семеніхін, Геннадій Савченко, Павло Коноваленко, Анатолій Вергун, Алла Мрачковська, Світлана Зинишина та інші (а їх за десять років дуже і дуже багато), які пройшли перевірку і заслужили довіру керівника. Хоча довіра довірою, але керівник повинен постійно перевіряти усе, бо кожна людина, а особливо стомлена дитина, може помилитися.

Походи забирають багато часу (від семи до тридцяти днів) та й на базі роботи багато. Можливо, й тому в туристські гуртки ходили діти, які були захоплені туризмом і не жалкували часу для цього захоплення. А головне, які вміють долати труднощі. Бо 45 категорійних походів за десять років - це досить багато. Та й географія солідна: Західний Кавказ, Західна Туркменія, пустелі Каракуми та Кизилкуми, Алтай, Урал, Курильські острови, Кольський півострів, Карелія, Крим, Карпати. Хіба можна забути ті прекрасні краєвиди, які після розпаду Союзу враз опинилися за кордоном. Бо вивезти дитячу команду в країни СНД - проблема. Треба чекати дозволу, готувати документи... Легше в Польшу повезти «туристів». Валерій же залишився вірним обраній важкій дорозі - дарувати своїм гуртківцям любов до рідного краю, мрію про багаття і вечірній чай під гітару, вміння долати перешкоди рельєфу і власного характеру. Валерій Олександрович Кизименко, перейшовши на методичну роботу, продовжує нести мрію про далекі краї вже з гуртківцями школи юних менеджерів, молодіжного клубу «Імідж», театральної студії «Маска» та з іншими гуртківцями.

 

Вихованці клубу

Белоконь Сергій

Борулько Володимир

Бубнова Вікторія

Вергун Анатолій

Гончаренко Павел

Григорьєв Сергій

Гриненко Дмитро

Довгаль Олександр

Дьяченко Дмитро

Жанталай Олександр

Зинишина Світлана

Іващенко Олександр

Кабаченко Максим

Катеринич Ольга

Коваленко Іван

Колесник Олександр

Коноваленко Павло

Кучма Сергій

Лаврухін Олександр

Лежень Олександр

Лін Костянтин

Лянних Ганна

Майстренко Сергій

Мамаєв Сергій

Медведєв Олег

Медвєдєва Наталя

Моргун Олег

Мрачковська Алла

Найден Олег

Найден Дмитро

Настасієнко Володимир

Нелюб Сергій

Омельченко Юрій

Овчаренко Олег

Осипенко Антоніна

Пивонос Сергій

Рабаджи Сергій

Русін Андрій

Савицький Руслан

Cавченко Геннадій

Свиридов Валерій

Свиридов Роман

Семеніхин Павло

Середа Юрій

Стрелкоа Олег

Стрижевський Василь

Тимченко Адріан

Товстоган Андрій

Фаростинський Андрій

Черичанська Тетяна

Шевченко Сергій

++++++++++++++++

Заступники керівника

Геращенко Валерій Михайлович

Геращенко Елеонора Миколаївна

Гмиря Сергій Миколайович

Головкіна Юлія Сергіївна

Горб Віктор Володимирович

Мороз Олександр Михайлович

Фролов Лев Олексійович

Щерба Олексанр Вікторович

 

Категорійні походи клубу

Район

вид

Категор

сложн

Дата

Маршрут

Воронеж­ская

Водный

I

07.1986

Р. Битюг

Карпаты

Лыжный

I

01.1987

п, Ворохта - п. Яремча

Карелия

Водный

II

07.1987

Сямозеро - р. Шуя - т/б «Косалма»

Урал

Водный

II

07.1989

Р, Юрюзань

Эстония

Водный

 

II

08,1988

р. Пиуза (вверх по течению) - Псковское озеро - р. Выханду

Крым

Пешеход

I

11.1988

п, Бахчисарай - Мангуп - Симферополь

Карелия

Лыжный

I

01.1988

т/б «Косалма» - Гомсельга

Карелия

Лыжный

I

01.1989

т/б ((Косалма)) • Гомсельга

Кольский п-ов

лыжный

III

03.1989

Ст, Апатиты

Чёрный лес

пешеход­

0,5

05.1989

Ст, Чернолесская - Чёрный лес - Водино - Бирюсинка - Червоный Кут

область

водный

I

06.1989

п. Перегоновка - р. Ятрань - р. Синюха - Первомайск

3. Кавказ

горный

III

07.1989

Архыз - пер. Ахия - пер. Магане - пер. Медвежий - оз, Рица - Адлер

Крым

пешеходн

I

11.1989

Ангарский пер. - Демерджи  - Алушта

Карелия

лыжный

I

01.1990

Петрозаводск - Косалма - Гомсельга

Карелия

лыжный

II

03.1990

Надвоицы – Петровский тракт –Хвойный-Беломорск

Крым

пешеходн

I

03.1990

Ангарский пер. - Демерджи  - Алушта

3. Кавказ

1

III

06.1990

Архыз - пер. Дамхурц – Красная Поляна -

область

водный

I

07.1990

Винница-Брацйлав-Ю.Буг-Гайворон

Карелия

водный

III

07.1990

Р.Охта –р.Кемь-Подужемская ГЭС

область

водный

II

08.1990

Ю.Буг-Гайворон-с.Александровка

Крым

пешеходн

I

11.1990

Бахчисарай-Танковое-Яйла-Алупка

Валдай

лыжный

1

01.1991

Калининский Осташков-Валдай

Туркмения

пешеход

1

01.1991

Красноводск-Баку-Небит-Даг –сол.Келькор –пески Кызыл-Кум-хр. Балхан

Карпаты

водный

III

05.1991

Р. Черный Черемош-р.Прут

Карелия

водный

III

06.1991

Р.Охта –р.Кемь-Подужемская ГЭС

Карелия

водный

III

07.1991

П.Суоёки-Хаутааваре-р.Шуя-Петрозаводск

Курилы

пешеход

III

08.1991

Южный Сахалин-остров Итуруп

Туркмения

пешеход

II

11.1991

Ашхабад-Копет-Даг-р.Сумбар-ущ.Айдере-р.Арваз-Бахарденовская пещера

Архнгелькая

лыжный

 

1

01.1992

Г. Архангельск - ст. Тундра - оз. Сезо - с. Холмогоры          

Крым

пешеходн

I

03.1992

Симферополь - Бахчисарай - Чуфут-Кале - Мангуп - Соколинное -Ай-Петри - Ялта

Крым

пешеходы

I

06.1992

Ст. Пресноводная - с. Н.Заморское - Генеральская - Керчь       

Северная Карелия

водный

IV

07.1992

р, Муезёрка - р. Чирка - Кёмь - Шаба - Сопа - волок - Чуруж • Охта  

Крым

пешеходн

I

11.1992

Симферополь - Бахчисарай - Мангуп - Эски - Кермен - Алупка

Карпаты

лыжный

I

01.1993

г, Черновцы - полонина

Крым

пешеходн

I

03.1993

Ангарский пери- Джурла - Судак

область

водный

1

05.1993

Гайворон - р. Южный Буг - с. Мигея

Крым

пешеходн

I

06.1993

Керченский полуостров

Рудный Алтай

водный

IV

07.1993

г, Лениногорк - р, Уба - Семипалатинск -

Крым

пешеходн

I

08.1993

Керченский полуостров

область

пешеходн

0,5

11.1993

Александровский район

Кольский п-ов

лыжный

III

03.1994

Мурманск - Хибинские тундры - Апатиты                  

область

водный

I

06.1990

р. Синюха-Первомайск

область

водный

II

06.1994

Гайворон - р. Южный Буг -Мигея

область

водный

II

05.1994

Гайворон-р, Южный Буг-Мигея

Кольский п-ов

водный

III

07.1994

Апатиты – Умбозеро-р.Умба-Конозеро

Крым

пешеходн

I

08.1994

Керченский полуостров

область

водный

II

03.1995

Гайворон - р. Южный Буг -Мигея

Кольский п-ов

водный

IV

07.1995

р.Умба-Конозеро-р.Родвиньге-р.Колвица

Крым

пешеходн

I

08.1995

Ангарский пер- Демерджи-Солнечногорское -Судак

Крым

пешеходн

I

08.1995

Ангарский пер- горы

область

водный

II

07.1996

Гайворон - р. Ю Буг - Южноукраинск

область

водный

II

07.1997

Гайворон - р. Ю Буг - Южноукраинск

область

водный

II

07.1998

Гайворон - р. Ю Буг - Южноукраинск

 

Фото-, відео матеріали

Клуб спортивного туризму 1988-1993

Клуб спортивного туризму 1993-1998

 

Видеоклип «На пределе возможного» (летопись клуба спортивного туризма КОЦДЮТ)

http://vk.com/video?section=all&z=video193434075_171153167%2Falbum193434075%2Fpl_193434075

 

Аматорский фильм «На пределе возможного» (летопись клуба спортивного туризма КОЦДЮТ)

http://vk.com/video?section=all&z=video193434075_171153167%2Falbum193434075%2Fpl_193434075

 

Фотоальбом «Спортивный туризм КОЦДЮТ» (1988-1998) http://vk.com/album193434075_221449342

 

 

Методична продукція

Туристична робота / Кизименко В.О. - Кіровоград, 1995.

 ostavljaju_mechtu

Пошук

Друзі сайту-освіта
  • Методпортал
  • Портал MyReferatik
  • Освіта - Рейтинг сайтів
  • Слово вчителя
  • ОблМетодЦентр
  • КОІППО Сухомлинського

  • Сайти колег
  • Педагогічна техніка
  • ТОП 145 сайти НЗ України
  • ІТ-компетентність
  • Альтернативна освіта
  • Ваш сайт

  • Друзі сайту-сервіс
  • uCoz Manual
  • Світова бібліотека
  • Кращі сайти Рунета
  • Все для веб-мастера
  • Программы для всех
  • Умные развлечения

  • Фейсбук-позашкілля
    Позашкільна освіта

    Толмач Google
    Переводчик ГУГЛ

    від народження

    Copyright MyCorp © 2024 Конструктор сайтів - uCoz